Tomer Cohen

<a href="http://tomercohen.com">Blog lives here</a>

ההרחבות שמותקנות אצלי על הדפדפן

with 8 comments

אני מניח שכל מי שעוקב כבר הבין שאני משתמש בפיירפוקס. למה פיירפוקס, ממספר סיבות, כאשר הסיבה המובילה היא שפשוט לא נתקלתי בדפדפן טוב יותר.

אחד היתרונות הגדולים של פיירפוקס על־פני דפדפנים אחרים כולל את ההוא של מיקרסופט הוא העובדה שהדפדפן תומך באופן מובנה בתוספות, המאפשרות לכל אדם שחפץ בכך לשנות ולהרחיב את הדפדפן כרצונו.

להלן התוספות שמותקנות אצלי על הדפדפן:

Gmail RTL

תצלומסךתוספת המוסיפה את כפתורי הכיווניות לממשק הדפדפן של ג'ימייל. כפתורים אלו זמינים בגירסה העברית, אך מסיבות לא ברורות לא ניתן להוסיפם לממשק האנגלי כלל, ובכך אנחנו נותרים בדילמה – להשתמש באתר האנגלי אך נטול תמיכה בכתיבת דואר עברי מיושר כמו שצריך, או להשתמש בממשק העברי ולוותר על תכונות מסוימות כגון Gmail Chat.

Hebrew spell-checking dictionary (from HSpell)

פיירפוקס 2.0 כולל בודק איות מובנה. פרוייקט HSpell כולל רשימת אוצר מילים עברית חופשית. למה לא לשלב את המילון בתוך בודק האיות של פיירפוקס?

IETab

IE Tab Previewטכנית אני לא משתמש בהרחבה הזו באופן שוטף כי אינני משתמש בווינדוס, אבל זוהי לצערנו עדיין הרחבת חובה לכל משתמש מן השורה. הרחבה זו תאפשר לגשת דרך פיירפוקס למנוע התצוגה של אינטרנט אקספלורר, ולהציג את הדף דרכו. כך שבלחיצת כפתור בודדת אוכל לצפות באתר הבעייתי דרך אינטרנט אקספלורר במקרים הבודדים בהם דפדפן זה עדיין נדרש. בניגוד להרחבה IE View הותיקה יותר, הרחבה זו יודעת לפתוח דפי אקספלורר בלשוניות, בלי קשר לתמיכה של אינטרנט אקספלורר עצמו בלשוניות.

MediaPlayerConnectivity

MediaPlayerConnectivity - תצלומסךאחת מההרחבות היותר מבוקשות לאחרונה. הרחבה זו מאפשרת למשתמש לגשת למרבית תכני הוידיאו שדורשים שימוש ב־Windows Media Player ActiveX ושאינם נגישים כלל עם דפדפנים שאינם מתבססים על אינטרנט אקספלורר. ההרחבה מחליפה את תוכן הוידיאו באתר בריבוע שחור, שלחיצה עליו תפתח את התוכן בנגן המדיה המועדף על המשתמש כל עוד תוכן הוידאו נתמך על־ידי אותו הנגן.

Flashblock

אחת מהתופעות היותר מרגיזות באינטרנט המודרני אלו הן פרסומות פלאש כבדות ומציקות, שמסיטות את הדגש מהתוכן אל הפלאשים שמסביב. אף־פעם לא חיבבתי את ההרחבות שתפקידן לנטרל את הפרסומות בדף (adblock למשל), אבל במקרה של פלאש חרגתי ממנהגי והתקנתי הרחבה שתמנע תצוגת קבצי מדיה של פלאש בדף. בדומה ל־MediaPlayerConnectivity, אם אני רוצה לצפות בפלאש בדף, כל מה שאדרש לעשות הוא ללחוץ על האייקון שבמרכז הריבוע השחור, ובכך המחשב לא מתחיל לזחול כתוצאה מעודף אנימציות פלאש בדף.

greasemonkey

greasemonkeyהרחבה חזקה המאפשרת לכל אדם החפץ בכך לבנות תסריטים שמשנים את אופי פעולת הדף. באמצעות הרחבה זו ניתן לשנות את תפקוד אתרים עבריים ולהוסיף להם תכונות חדשות, כמו גם לכתוב מעקפים לבעיות תאימות של הדפדפן. באתר מוזילה ישראל קיימת רשימה ארוכה של שינויים עבור אתרים ישראלים.

Web Developer Extension

הרחבה שתעניין את אלו המעוניינים לנבור במבנה של הדף ולשנות חלקים ממנו (למשל – לשלוח נתונים ב־GET במקום POST). הרחבה זו היא עושה למעשה מה שאוסף הסימניות של Jeese עושות, אלא שפה כהרחבה הן נגישות מתפריט ההקשר.

כל ההרחבות האלו, ועוד מאות נוספות זמינות באתר התוספות של מוזילה. באילו הרחבות אתם משתמשים?

מודעות פרסומת

Written by Tomer Cohen

פברואר 9, 2007 בשעה 19:52

פורסם בfirefox

8 תגובות

Subscribe to comments with RSS.

 1. רשימה שווה ואני תיכף הולך להתקין כמה מההרחבות האלה.
  בעוונותי, רק לאחרונה גיליתי את העולם המופלא של ההרחבות.
  כרגע מותקנות אצלי רק שתיים.
  AdblockPlus לחסום חלונות קופצים וDownThemall שעוזר כשאני צריל הורדה מסיבית של לינקים.
  אגב, לie גם יש אתר הרחבות משלו.

  מוטי

  פברואר 9, 2007 at 21:57

 2. לדעתי התוספות של אינטרנט אקספלורר אפילו לא מתקרבות לרמה של אלו של פיירפוקס. אם תשים לב לתוספות המוצעות באתר, חלקן הגדול בכלל לא דורשות את הדפדפן; אל תתפלא אם תמצא שם גם את שולה המוקשים בתור "תוספת" לדפדפן…

  תומר

  פברואר 10, 2007 at 0:46

 3. ניסיתי לא מזמן את MediaPlayerConnectivity, אבל לא אהבתיץ אולי אני אתן להרחבה עוד צ'אנס.

  בין ההרחבות שאני משתמש בהן:
  Context Search – הרחבה נהדרת, בגדר חובה מבחינתי: מרחיבה את "search google for" בזמן סימון טקסט לרשימה של המנועי חיפוש של המשתמש.
  FireFTP – הרחבה מעולה למי שזקוק ל-FTP. אין יום שאני לא משתמש בה.
  Download Statusbar – מחליפה את תצוגת ההורדות לתצוגה מינימלית ונחמדה מעל שורת הכתובת.
  Gmail Notifier – הודעה על אימיילים חדשים בחשבונות Gmail.
  Linkification – מסמנים טקסט שהוא URL, קליק ימני ופותחים את הכתובת (אפשר לקצר את התהליך כך שההרחבה אוטומטית הופכת את הטקסטים לקישורים, אבל אני לא אוהב את זה).
  Locationbar2 – ההרחבה הזו מתקנת את באג תצוגת התווים בשורת הכתובת (כך שאפשר לראות סופסוף עברית), ומוסיפה עוד כמה אפשרויות נחמדות לכתובת.
  בזמן האחרון יצא לי קצת לשחק עם Stylish ולתקן בעיות באתרים בעברית. מאוד שימושי.

  Dror

  פברואר 10, 2007 at 13:55

 4. א. אף־פעם לא הבנתי את סיבת השימוש ב־Context Search. בשביל מה להיכנס לתפריט ההקשר כשאפשר לגשת לחיפוש משורת החיפוש? סמן את המילה עם העכבר, גרור את הטקסט המסומן לתוך שורת החיפוש, והרי לך חיפוש ללא התקנת ההרחבה – זה אפילו יותר מהיר, כי לא צריך לחפש את "Search Google for" בתפריט ההקשר.

  ב. FireFTP סבבה, אלא שאני מוצא את עצמי כמעט ולא עובד מול שרתי FTP. אם כבר, שלפחות תתמוך ב־OpenSSH sftp לפני שאני אתחיל להשתמש בה.

  ג. קיימת הרחבה בשם Gmail Manager שמאפשרת יותר מאשר Gmail Notifier. אחי משתמש בה, והיא עושה את העבודה לא רע. אני לא משתמש בה מהסיבה הפשוטה שגם ככה אני מבקר באופן תדיר בתיבות הדואר שלי.

  ד. ממה שהבנתי, השיפורים של Locationbar2 בכל הנוגע לקידוד השפות בשורת הכתובת אמורים להיכנס לגירסה הבאה של פיירפוקס.

  תומר

  פברואר 10, 2007 at 17:25

 5. א. אני לא מציג את תיבת החיפוש בסרגלים אצלי. אף פעם לא מצאתי את זה נוח. אני מסמן טקסט, קליק ימני ואז search for (string) ובוחר במה שאני רוצה. סך הכל יש אצלי 3 מנועי חיפוש, כך שזו לא בעיה בשבילי למצוא את המנוע שאני רוצה (google, imdb וויקיפדיה).

  ב. מה זה OpenSSH sftp? מה זה נותן?

  ג. אני מכיר את gmail manager, אבל בגרסאות החדשות שלה היא מציגה הודעות חדשות של דואר בתצוגה מאוד לא נוחה בשבילי, שכוללת תוכן מההודעה. זאת הסיבה היחידה שאני מכדיף (כרגע) את Notifier.

  ד. לא זכור לי שהבאג הזה נפתר. אם כן – כנראה שאסיר את ההרחבה בפיירפוקס 3.
  אגב, קיים באג שמציג להטמיע את שאר הפיצ'רים של ההרחבה הזו בפיירפוקס.

  Dror

  פברואר 10, 2007 at 18:24

 6. א. אני לא מציג את תיבת החיפוש בסרגלים אצלי. אף פעם לא מצאתי את זה נוח. אני מסמן טקסט, קליק ימני ואז search for (string) ובוחר במה שאני רוצה. סך הכל יש אצלי 3 מנועי חיפוש, כך שזו לא בעיה בשבילי למצוא את המנוע שאני רוצה (google, imdb וויקיפדיה).

  ומה קורה כאשר אתה מעוניין לחפש משהו שלא נמצא בדף, אתה פונה לאתר עצמו לביצוע החיפוש?

  ב. מה זה OpenSSH sftp? מה זה נותן?

  SSH זהו הסטנדרט דה-פקטו להתחברות מרוחקת למסופי לינוקס (במצב טקסט כמובן). SFTP/SCP זוהי הרחבה של הפרוטוקול להעברת קבצים מהשרת המרוחק וחזרה על־גבי תשתית התקשורת המאובטחת של SSH. בווינדוס תוכל למצוא את winscp ואת psftp של putty שיאפשרו עבודה מול sftp.

  ג. אני מכיר את gmail manager, אבל בגרסאות החדשות שלה היא מציגה הודעות חדשות של דואר בתצוגה מאוד לא נוחה בשבילי, שכוללת תוכן מההודעה. זאת הסיבה היחידה שאני מכדיף (כרגע) את Notifier.

  למיטב זכרוני ניתן לשנות את המידע שמופיע בחלון הקופץ.

  תומר

  פברואר 10, 2007 at 19:29

 7. נדיר שאני מחפש משהו בויקיפדיה או ב-imdb. אם אני מחפש בגוגל (וזה קורה הרבה), אני רושם את המחרוזת בשורת הכתובת. שיניתי ב-about:config כך שזה לא יגיע ל-i'm feeling lucky, אלא לחיפוש הרגיל.
  אולי בהזדמנות אני אנסה להשתמש בתיבת חיפוש.

  לגבי הרחבת gmail – בפעם האחרונה שבדקתי לא הייתה את האפשרות הזו.

  Dror

  פברואר 10, 2007 at 20:41

 8. בפיירפוקס 2.0 חיפוש בשורת הכתובת לא מקפיץ את I'm feeling lucky, כאשר האלגוריתם איננו בטוח כי אנחנו אכן מתכוונים לתוצאה הראשונה. במקרים כאלה יופיע חיפוש גוגל הרגיל.

  תומר

  פברואר 10, 2007 at 22:44


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: